Edit Module

United Supermarket Weekly Matchups 2/20-2/26

Posted: 02/20/13 5:00 PM (Modified: 02/20/13 5:00 PM)

Check out the United Market match ups!

Matchups provided by The Frugal Family Life.

The United Supermarkets in Weatherford and Guymon, OK double coupons up to $1, but the rest of the stores (that I know of) in our state do not. For that reason, I will be giving you both prices in the deals below. You will see a final price for the stores that do not double, and then a Weatherford price since they double the coupons.




Sunshine Cheez-it Crackers or Kellogg’s Special K Crackers, $3.00

$1/2 Keebler Crackers or Sunshine Cheez-It Crackers, exp. 3/24/13 (RP 01/27/13 #2)

$1/2 Kellogg's Special K Crackers or Crackers Chips, exp. 3/3/13 (RP 01/06/13 #2)

Final Price = $2.50 each wyb 2

Double = $2.00 each wyb 2




Kraft Macaroni & Cheese Shapes, $1.00

$1/3 Kraft Macaroni & Cheese Dinner printable (previously available)

Final Price = $.66 each wyb 3

Double = $.33 each wyb 3




Jello Handi-Snacks Pudding or Gelatin, $1.00

$1/2 Jell-O Ready To Eat Pudding or Gelatin printable

Final Price = $.50 each wyb 2

Double = FREE




Knorr Pasta or Rice Sides, $1.00

$0.50/2 Knorr Rice or Pasta Sides, exp. 2/24/13 (RP 01/27/13)

Final Price = $.75 each wyb 2

Double = $.50 each wyb 2




Campbell’s Condensed Soups, $1.00

Several coupons here : Campbell's Kitchen

Also check inserts




Blue Bunny Premium Ice Cream, $3.88

$0.75/1 Blue Bunny Premium Ice Cream printable

Final Price = $3.13

Double = $2.38




Old Orchard 100% Juice Orange Juice Concentrate, $1.69

$1/4 Old Orchard Frozen Juice Concentrates printable

Final Price = $1.44 each wyb 4

Double = $1.19 each wyb 4




Fiber One Granola Bars, $2.50

$0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies, exp. 3/23/13 (SS 01/27/13 R)

$1/3 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies, exp. 3/23/13 (SS 01/27/13 R)

Final Price = $2.25 each wyb 2

Double = $1.83 each wyb 3




Kellogg’s Froot Loops, Corn Pops, or Frosted Flakes Cereal, $2.50

$1/3 Kellogg's Apple Jacks, Corn Pops, Krave, Frosted Mini-Wheats, Crunchy Nut or Frosted Flakes Cereal printable

$0.50/1 Kellogg's Froot Loops Cereal printable

Final Price = $2.00 for Froot Loops

Double = $1.50 for Froot Loops




Smithfield Sliced Bacon, $2.99

$1/2 Smithfield Bacon, exp. 3/1/13 (SS 12/02/12)

Final Price = $2.49 each wyb 2

Double = $1.99 each wyb 2




Land O’Frost Bistro Thin Sliced Meats, $2.50

$0.55/1 Land O' Frost Bistro Favorites Premium DeliShaved or Canadian Bacon printable

$0.55/1 Land O'Frost Premium, Bistro Favorites, Canadian Bacon or Deli Shaved Meat, exp. 2/26/13 (RP 01/27/13 #2)

Final Price = $1.95

Double = $1.40




Halls Cough Drops, $1.25

$1/2 Halls Drops printable

$1/2 Halls Single Bags, exp. 3/16/13 (SS 02/03/13 R)

Final Price = $.75 each wyb 2

Double = $.25 each wyb 2




Pantene Shampoo or Conditioner, $3.29

$2/2 Pantene Products printable

$3/2 Pantene Products, exp. 2/28/13 (P&G 01/27/13)

Final Price = $3.58 for two or $1.79 each wyb 2



Matchups provided by The Frugal Family Life.

Thank you The Frugal Family Life!

 

Enjoy your savings!

{Related Posts}

ibotta Now Accepted at Family Dollar & Dollar General + Latest Offers

Watch Ads & Earn Cash with Jingit

Menu Plan Monday + Homemade Mac & Cheese

Disclosure: Affiliate links are embedded in this post.

 

Add your comment:
Edit Module
Advertisement

Edit Module
Advertisement

Edit Module
Advertisement